SPRÁVA DATOVÝCH SCHRÁNEK A ZASTUPOVÁNÍ NA ÚŘADECH PRO NAŠE KLIENTY

Od 1. 1. 2023 se bude všem podnikatelům a právnickým subjektům, kteří ještě nemají zřízenou datovou schránku, povinně ze zákona tato datová schránka zřizovat. Podstatné je, že datová schránka funguje jako tzv. virtuální dopis a je nutné tuto schránku neustále kontroloval a na výzvy úřadů rychle reagovat. Našim klientům nabízíme plnou správu datových schránek a nakládání s nimi za měsíční poplatek 200 Kč/datová schránka

Zřízení datové schránky se dotkne všech podnikatelů a právnických subjektů, tj. všechny fyzické osoby jenž podnikají či si podnikáním pouze přivydělávají (invalidé, lidé v důchodu, ženy v domácnosti atd.), a také všem „zaměstnancům“ pracujícím na dohody. Nutné je podotknout, že datovou schránku je potřebné minimálně jednou za 10 dní otevřít a zkontrolovat nově přijaté zprávy. Jestliže si přijatou zprávu ani po 10 dnech zaslání nezobrazíte, považuje se za přečtenou/doručenou a Vám tak například mohou naskakovat úroky z daňových povinností. Naproti tomu výhodou je, že již nemusíte chodit na úřady (FÚ, ČSSZ, ZP, obecní úřady měst a obcí aj.) jelikož všechny záležitosti nově budete vyřizovat pouze elektronicky. Rozumíme však, že je to pro Vás další byrokratický zásah do podnikání, administrativy a pro některé z Vás je to další starost navíc, a proto jsme se rozhodli Vám za měsíční poplatek (200 Kč/datová schránka/měsíc) nabídnou vedení a správu Vaší datové schránky. Tuto službu od nás můžete využít, či nemusíte. Pokud ji využijete, budeme Vám pravidelně schránku vybírat, e-mailem Vás upozorňovat na důležité přijaté zprávy a zasílat Vám skrze ní přiznání a jiné dokumenty. Nevyužijete-li tuto naší službu, budete si schránku spravovat sami, tedy i posílat přiznání, které Vám budeme po vypracování zasílat v určených formátech.

Na základě sepsání plné moci mezi klientem a námi za Vás budeme vystupovat na úřadech státní správy a povedeme Vám správu datových schránek.

Skrze datové schránky za Vás podáme přiznání (k DPH, DPFO, DPPO, silniční dani, k dani z nemovitosti), přehledy na zdravotní pojišťovny a ČSSZ. Ve Vašich datových schránkách Vám budeme sledovat příchozí zprávy a zprávy týkající se Vašeho podnikání Vám vyřešíme, či Vás upozorníme na příchozí zprávy.